Layer1000 (1)

HBO Czernica

Spotjakmy się w

HBO Czernica

Spotkajmy się w

Czekamy na was cały rok …

HBO Czernica

Harcerska Baza Obozowa w Czernicy to idealne miejsce na obóz Twojej gromady, drużyny, szczepu hufca a nawet chorągwi. To niesamowite miejsce na zorganizowanie zlotu, rajdu, kursu czy biwaku. Harcerska Baza Obozowa Czernica to kolebka niezapomnianej przygody nie może Ciebie w niej zabraknąć. Nasza baza znajduje się w Borach  Tucholskich na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego i na skraju Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, nad bardzo czystym jeziorem Dybrzk. Położona jest w samym lesie, 4 km od najbliższej trasy samochodowej i linii kolejowej, pełna ciszy i leśnego spokoju gwarantuje zdrowy, radosny i aktywny wypoczynek wszystkim: od najmłodszych zuchów po najstarszych seniorów. Wspaniała przyroda: zwierzęta: jelenie, sarny, dziki, lisy, kuny, jenoty, wydry i borsuki, ptaki: żuraw, puchacz, bielik, gągoł,głuszec, ryby:węgorz, okoń, lin, leszcz, obfitość grzybów i roślin oraz wielkie pałacie krzewów Borówki Czernicy, czyli czarnej jagody i urokliwe leśne dróżki cieszą się niezmiennym powodzeniem u wszystkich naszych gości.

Do zobaczenia w Czernicy!

Do wakacji pozostało ​

Dni
Godziny
Minuty

Harcerski Ośrodek Wodny

Harcerska Baza Obozowa CZERNICA to magiczne miejsce, które zaprasza, by odwiedzić je latem. Ruszaj zatem do nas ! Uroczyska Zaborskiego Parku Krajobrazowego i piękno Parku Narodowego Bory Tucholskie- to jedno. Wody rzeki Brdy i jezior, przez które przepływa- to drugie. Harcerski Ośrodek Wodny przy HBO- CZERNICA umożliwi poznać florę i faunę od strony wody. „Szuwarowo- bagienna” przygoda, poprzedzona instruktarzem żeglarskim „w pigułce” pozwoli bezpiecznie i kreatywnie korzystać z jednostek pływających dla każdej grupy wiekowej, pod opieką doświadczonej kadry. Przejażdżki optymistem, jachtem, łodzią wiosłową („CZ”, „SZ”) czy kajakiem- to doznania, które zapamiętasz na całe życie.

Oferujemy

Nocleg

Łóżka typu „kanadyjka”

Namioty

typu 10-tka, Aladyn, turystyczne, oraz NS

Wyżywienie

Całodzienne wyżywienie (3 posiłki + podwieczorek) w murowanej stołówce

Ratownik

Opieka 2 ratowników na kąpielisku.

Sprzęt pływający

Żaglówki, Kadet, Optymisty, Wiosłowe czy kajaki i kanu

Opieka medyczna

Opieka medyczna świetnie wyszkolonej pielęgniarki lub pielęgniarza

Lokacja

Dobre miejsce dla wypoczynku dzieci i młodzieży

Pole Namiotowe

Pole namiotowe z możliwością zakwaterowania na naszym jak i na własnym sprzęcie ze zlokalizowanym na jego terenie prysznicem i modułem umywalni

Stołówka

Spora murowana stołówka o dużej przepustowości

Kontakt

Adres Bazy:

Faktury i Korespondencja: