FAQ
    Stawka żywieniowa wynosi 15 zł, z czego 8 zł to koszt obiadu.

Na bazie zapewniamy dyżurującą pomoc medyczną (ratownika KPP, pielęgniarkę lub ratownika medycznego) i ratownika na kąpielisku.

Tak, bez problemów. Drewno na te budowle zamawiamy my w nadleśnictwie zbiorczo, i każdy obóz pobiera drewno z terenu zgrupowania. Jedyne ograniczenie – nie wolno okopywać namiotów (wynika z umowy z nadleśnictwem).

Możliwe jest zakwaterowanie w namiotach z podłogami.

Szpital – Chojnice 20 km. Przychodnia – Brusy 8 km.

Na bazie odbywa się służba kuchenna, którą mają wszystkie obecne na bazie obozy, według uzgadnianego z komendantami grafiku. Zazwyczaj służba wypada 1 raz w tygodniu dla każdego podobozu. W służbie uczestniczy ok. 5-10 osób (w zależności od wieku i stopnia zorganizowania :😊 . Podczas służby należy przed posiłkami przygotować stoły (ustawić

masło, chleb itp.). Po posiłkach mycie stołów, znoszenie chleba, masła, podawanie naczyń do zmywalni.  Dodatkowo oczkowanie ziemniaków (NIE OBIERANIE). Zamiatanie i mycie podłóg.

Rolę świetlicy pełni budynek stołówki gdzie są dwa duże pomieszczenia. Ponadto mamy przepiękną wiatę ogniskową nad samym jeziorem, na około 80 osób, która w razie niepogody służy jako świetlica zadaszona oraz duży namiot ze stołami i ławkami, gdzie każde zuchy znajdą miejsce na majsterkę.

W razie ekstremalnej pogody można przenocować w budynku stołówki lub w hangarze żeglarskim.

Ponadto dla kadry przygotowaliśmy miejsce na chwilę odpoczynku lub pracy przy komputerze w naszym przytulnym domku z dostępem do prądu, gdzie można usiąść z kubkiem ciepłej herbaty.

Stacja PKP Męcikał (4 km pieszo od bazy)  na trasie kolejowej Kościerzyna  – Chojnice.

Przystanek PKS Męcikał (4,8 km pieszo od bazy) na szosie Kościerzyna – Chojnice.

Od lat mamy ten sam dostęp – baza leży bezpośrednio nad Jeziorem Dybrzk, przez które przepływa Brda, mamy własny port i sprzęt pływający – żaglówki i kajaki. Mamy własne kąpielisko dopuszczone przez ostatnie 30 lat co roku, również w roku ubiegłym. Najbliższy basen – Aquapark w Chojnicach (20 km).

Na bazie zapewniamy dyżurującą pomoc medyczną (ratownika KPP, pielęgniarkę lub ratownika medycznego) i ratownika na kąpielisku.

Dla chętnych obozów drewno zamawiamy w nadleśnictwie zbiorczo i każdy obóz pobiera drewno z terenu zgrupowania – my organizujemy transport. Obóz ponosi koszt zgodnie z ceną z zakupu w Nadleśnictwie Przymuszewo i koszt transportu.

W nowo oddanym doużytku budynku (budowa zakończona w 2017 roku) jest część sanitarna z oddzielną częścią damską i męską. Wyodrębnione jest pomieszczenie z prysznicami i umywalkami oraz oddzielnie toalety. Korzystanie z prysznicy odbywa się według harmonogramu prowadzonego w aplikacji kalendarzy google.

Codzienna toaleta poranna i wieczorna odbywa się również na myjniach z bieżącą zimną wodą.

Ze względy na duży teren bazy przy obozowiskach znajdują latryny. Są to to specjalnie wykonane u stolarza toalety (wyposażone w deski sedesowe), rozstawione pomiędzy obozami na terenie zgrupowania. Nieczystości gromadzą się w beczkach wkopanych w ziemię i wywożone są jak tylko się zapełnią. Przy latrynach ustawione są baniaczki z wodą (z karnikami) do mycia rąk.

Niestety nie. Baza położona jest na bardzo unikatowym terenie czyli: Otulina Parku Narodowego Bory Tucholskie, Zaborski Park Krajobrazowy i do tego teren Natury 2000 (wielki sandr Brdy). Mi. In. z tego względu ogniska można rozpalać tylko w trzech wyznaczonych miejscach ogniskowych. Korzystanie z miejsc ogniskowych odbywa się według harmonogramu prowadzonego w aplikacji kalendarzy google.

Po wcześniejszym zgłoszeniu oczywiście, że tak! Uczestnicy kwaterki ponoszą koszty wyłącznie wyżywienia tj. 15 zł/osobodzień.

 

Tak oczywiście. Byliśmy otwarci w roku 2020 i mamy opracowane wszystkie niezbędne procedury do działania zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w czasie pandemii Covid. Jesteśmy po wizytacjach Sanepidu i wszystko jest bez zastrzeżeń. W miejscach ogólnodostępnych zapewniamy płyny do dezynfekcji.

W miejscach obozowych nie ma przyłączy prądu i nie jest możliwe ich wykonanie. Telefony czy komputery można pozostawić do ładowania w zamykanych szafach prądowych. Dodatkowo dla kadry przygotowane jest miejsce gdzie można usiąść z komputerem i kubkiem ciepłej herbaty.

Od lat mamy ten sam dostęp – baza leży bezpośrednio nad Jeziorem Dybrzk, przez które przepływa Brda, mamy własny port i sprzęt pływający – żaglówki i kajaki. Mamy własne kąpielisko dopuszczone przez ostatnie 30 lat co roku, również w roku ubiegłym. Najbliższy basen – Aquapark w Chojnicach (20 km).

Sprzęt pływający

z całym osprzętem i kamizelkami

Osób
Cena za 1 h

Łódź wiosłowa „CZ” (czwórka) – 2 szt

6

15 zł

Łódź wiosłowo – żaglowa „SZ” (szóstka) – 2 szt

8

30 zł

Żaglówka typu „DELTA”, „OSTRÓDA”, „Puck” – 6 szt

6

35 zł

Puck – 1 szt

6

30 zł

„OPTYMIST” – 5 szt

1

15 zł